Suns – atkritumu šķirošanas rūpnīca

Ja esi šī bloga lasītājs jau no pirmā raksta, tad noteikti atceries, kā tiek ražota, jeb sagatavota suņu sausā barība (konservi ir 1:1 ar sauso, tikai želejiņā) un kāpēc es atteicos to dot saviem suņiem. Tomēr, maziņš atgādinājums nekaitēs – īsumā sakot, sausā barība tiek pagatavota no gaļas industrijas pārpalikumiem. Šie pārpalikumi tiek ekstrudēti (apstrādāti lielā karstumā), tiem pievieno ķīmiskos vitamīnus un krāmē pakās iekšā.
Ar to manām ausīm pirms gada bija gana, lai sāktu meklēt alternatīvas barošanas metodes, bet, ja tevi joprojām uzrunā veikalu plauktu spīdīgās suņbarības paciņas, es labprāt tavās rokās nodošu jaunāko ziņu par to, kas vēl atrodas šajā barībā.

Tekstā tiks izmantota atsauce uz FDA (U.S Food and Drug Administration) www.fda.gov/ 
Šī iestāde Amerikas Savienotajās valstīs kontrolē pārtikas un medīcīnas produktu kvalitāti un atbilstību normatīvajos aktos noteiktajām prasībām un procesu kārtībai. Savas darbības veic, atrodoties U.S Department of Health and Human services uzraudzībā. Tātad, viss ir oficiāli un nav iesaistīti dzeltenās preses avoti.

Ar nepatīkamu ziņu 19. septembra notikušajā “Barošanas un mājdzīvnieku barības apvienotajā konferencē” https://imis.ngfa.org publiski nāca klajā FDA veterinārmedicīnas centra direktors Dr. Stīvens Solomons, norādot, ka un es citēju:

Lielākā daļa no mums, iespējams, domā, ka pentobarbitāla piesārņojums nāk no dažādiem sliktiem avotiem. Jauni pierādījumi liecina, ka dzīvnieku barības ražošanā šī problēma var būt daudz izplatītāka nekā sākotnēja tika uzskatīts.”

Tu noteikti domā – kas, ko?

Ļauj man paskaidrot. Pentobarbitāla piesārņojums ir, vienkārši izsakoties, toksīni (nāvējoši vai ļoti kaitīgi veselībai, nevis tie sulu detoxa iedomātie toksīni). Līdz šim suņu pārtikas produktos tika atklāti tādi toksīni, kā – smagie metāli, pesticīdi, BPA (Bisfenols A ir rūpnieciska ķīmiska viela, ko izmanto, lai izgatavotu polikarbonāta plastmasas sveķus, epoksīda sveķus un citus produktus), barbiturāts, ko izmanto, lai veiktu eitanāziju un citi piesārņotāji, kas tiek saistīti ar daudzu suņu nāvi vai, piemēram, vēža šūnu attīstību.

Tātad, esam noskaidrojuši, kas ir pentobarbitāla piesārņojums, tagad mūs varētu interesēt, ko pie velna tas dara mana suņa ēdienā?

FDA šajā pašā konferencē paziņoja, ka atļauj eitanizētus, slimus un dabīgā nāvē mirušus (slikta, veca gaļa) dzīvniekus pārstrādāt suņu barībā, jo industrijai tas ir lēts risinājums un nenoslogo poligonus. Vārdsakot FDA šādi:

Lai arī Dr. Solomons sacīja, ka šāda gaļa un gaļas produkti ir pentobarbiālā piesārņojuma avots suņu barībā, viņš arī atzina, ka šie  produkti ir vērtīgi mājdzīvnieku barības ražošanas industrijai un samazina saspīlējumu dabā.

Apsveicu, tavs suns ir atkritumu pārstrādes rūpnīca un iespējams nomirs vai smagi saslims, godīgi (un neapzināti) pildot savu pilsoņa pienākumu – šķirojot atkritumus caur vēderu.
Tikai dažus mēnešus iepriekš FDA savā mājaslapā paziņoja par pāris produktiem, kuru sastāvā ir šie toksīni- https://www.fda.gov/animalveterinary – un jau šajā septembrī problēma tiek iezīmēta uz visu nozari kopumā.
Amerika nav vienīgā vieta pasaulē, kur suņi savā uzturā saņem toksisku sauso barību. Minētie toksīni tiek atklāti visā pasaulē. Tāpat, atcerēsimies, ka sausā barība tiek importēta un eksportēta šurp un turp. Diezgan nopietni šo lietu ir ņēmuši austrāļi un uzsākuši izmeklēšanu, pamatojoties uz daudzu suņu neizskaidrojamiem saslimšanas gadījumiem, nonākot pie secinājuma, ka to pamats ir bijis suņu pārtikā atrastie toksīni: www.ava.com.au

Internetā ir pieejami neskaitāmi daudz informācijas avoti par pentobarbiālo piesārņojumu. Vēl par to var lasīt šeit:
how-does-a-euthanasia-drug-keep-ending-up-in-dog-food
cleanlabelproject.org/pentobarbital/
www.avma.org/News/

Tevis paša ziņā ir tas, ko iesāksi ar šo informāciju un vai mainīsi sava mājdzīvnieka ēšanas paradumus. Ja man izdevās tevi pārliecināt, ka neviena sausā barība nav piemērot ne sunim, ne kaķim un vēlies uzsākt svaigbarošanas ceļu, tad iesaku izlasīt šī paša bloga rakstu par to, kā tas ir jādara pareizi: Vadlīnijas svaigbarošanai

Kāpēc, lai tu neizvairītos no potenciālas nelaimes, ja to var izdarīt jau tagad? Es iestājos par labiem suņa turēšanas apstākļiem un dzīvesveidu, un par savu suņu veselību rūpējās tik pat ļoti, cik savu ♡